Z biurem podróży czy na własną rękę? Znajdź najlepszy sposób organizacji wakacji 2023

Z biurem podróży czy na własną rękę? Znajdź najlepszy sposób organizacji wakacji

Organizacja wakacji zawsze wiąże się z niemałym stresem. Bez względu na to, czy zdecydujemy się przygotować się do wakacji kompletnie sami, czy skorzystamy z biura podróży, czeka nas dopilnowywanie drobiazgów, terminów, pakowania. Który z tych sposobów wiąże się jednak z mniejszymi nerwami? Na co lepiej się zdecydować? Spróbujemy pokrótce odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto wybrać biuro podróży, a kiedy samodzielną organizację wyjazdu.

Z biurem podróży — kompleksowo i priorytetowo

Za wybraniem oferty biura podróży przemawia przede wszystkim kompleksowość większości ofert. Wybierając biurowy wariant wakacji, nie musimy martwić się ani o dojazd, ani o wyżywienie czy negocjacje ceny hotelowej. To forma wakacji dla tych, którzy przy jednej wizycie chcą ustalić wszystkie szczegóły. Biura, przez skalę ich działań, mogą też często liczyć na o wiele atrakcyjniejszą cenę hotelową niż „zwykły śmiertelnik”. Oznacza to, że organizując wakacje samodzielnie, za pobyt w pensjonacie o wysokim standardzie, zapłacimy znacznie więcej niż w przypadku, gdy koszty pokrywa biuro podróży. Dodatkowo zyskujemy też opiekę rezydenta, który porozumiewa się w naszym języku i możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. To dobra opcja dla tych, którzy nie mają czasu na wielomiesięczne organizowanie wakacyjnego wyjazdu.

Z biurem podróży czy na własną rękę? Znajdź najlepszy sposób organizacji wakacji
Z biurem podróży czy na własną rękę? Znajdź najlepszy sposób organizacji wakacji

Palcem po mapie! Dla kogo wycieczki organizowane samodzielne?

Organizację wakacji we własnym zakresie polecamy tym, którzy liczą na nieco większe emocje podczas urlopu niż zwiedzanie klasycznych i oklepanych atrakcji. O wiele łatwiej jest poznać prawdziwą kulturę, kuchnię czy obyczaje kraju, który odwiedzamy, gdy wszystko zorganizujemy samodzielnie. Sposób polecamy też tym, którzy nie boją się poznawać nowych ludzi. Chcąc oszczędzić na noclegach, mogą oni na przykład skorzystać z coraz popularniejszych ofert b’n’b. Podróżując samodzielnie, nie musimy też dostosowywać się do programu wycieczek, zatem zdecydujmy się na tę opcję, gdy chcemy zwiedzić nieznane zakątki i nietuzinkowe atrakcje!

12 komentarzy

 1. Twórca teksy porusza bardzo ważny temat. Decyzja o tym, czy podróżować z biurem, czy na własną rękę jest trudna. Ostatnio musiałem pojechać do Poznania na meetup związany z finanosowaniem startupów. Było fajnie, ale z racji że dopiero rozwijam swoją firmę podróż była na właśną rękę. Pozdrawiam!

 2. I w Polsce i za granicą od kilku lat sami organizujemy wyjazdy. Ostatni rodzinny wypad do Łowicza był wyjątkowy – spacery, muzea, warsztaty dla dzieci. Wystarczy docenić to co jest tak blisko nas…

 3. Są takie okazje, okoliczności, że warto jednak skorzystać z gotowej oferty. Zbliża się Dzień Matki,a wyjątkowy prezent to chwila wytchnienia, relaksu podczas krótkiej podróży. Dbajmy o siebie wzajemnie:)

 4. Zdecydowanie na własną rękę, choć trzeba się do takiej podróży przygotować. Podróżujemy głównie autem, dlatego sprawdzamy go pod każdym względem. Uwielbiam podróże po Europie – z biurem podróży nigdy nie dotarlibyśmy do tych wyjątkowych miejsc, w których życie toczy się swoim rytmem:)

 5. Oszczędności są dla mnie bardzo ważne, stąd podróże organizuję sama. Do wszystkich wyjazdów przygotowuję się profesjonalnie, ale kiedy coś wyjdzie nie tak – mam pretensje do siebie, a nie do biura podróży;)

 6. Nie może być inaczej i co do do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. A jak urządzić idealną łazienkę? No cóż, trudno byłoby odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i inne upodobania.

 7. Gdyby jednak przekazał tę fakturę do firmy faktoringowej… Otrzymałby znaczną część kwoty (do 90%) już w ciągu jednego dnia. Pieniądze mógłby wykorzystać do zakupu surowca na kolejną partię wyrobów albo zwyczajnie na wypłatę pensji. Faktoring przyspiesza obrót pieniądza w gospodarce, przynosi więc korzyść nie tylko jednej firmie, ale całemu PKB.

 8. Decydując się na daleką podróż po różnych częściach Polski musimy zainteresować się czy dane hotele zapewnią nam wystarczająco komfortowy nocleg. O wiele łatwiej planuje się taką podróż samotnie. Nie wszyscy jednak mają taki komfort wyboru pokoju hotelowego. Część osób ma ograniczenia w postaci dzieci, którymi musi się zająć. Spora liczba osób ma również zobowiązania biznesowe i musi mieć odpowiednie warunki

 9. Komfort ludzi żyjących w dawnych czasach był znacznie umniejszony z bardzo prostego powodu – nie posiadali przestrzennej i wygodnej łazienki. W czasach na przykład średniowiecza nie istniały firmy zajmujące się stosowało się raczej doły i wychodki, natomiast zamiast papieru toaletowego stosowano liście dębu lub kolbę kukurydzy. Te czasy na szczęście minęły.

 10. Projekt naszego mieszkania może być spełnieniem marzeń. Wielu z nas nie było zadowolonych z naszych domów rodzinnych – być może łazienka była zbyt mała, a kuchnia niezbyt funkcjonalna.

 11. Każdy dom czy mieszkanie składa się z wielu pomieszczeń i każde z nich spełnia bardzo istotną funkcję. W dzisiejszych czasach coraz ważniejsza staje się Tania Łazienka. Nie jest to już tylko pomieszczenie, gdzie bierzemy prysznic, ale staje się ona często salonem kąpielowym, w którym relaksujemy się pod koniec dnia, czy też oddajemy się…

 12. Jakie są cechy idealnego mieszkania? Na pewno warto się nad tym zastanowić. Dla wielu ludzi na pierwszy plan wysuwają się kwestie czysto estetyczne. Piękna wanna czy wymyślny obraz w salonie są konieczne, by czuli się dobrze w swoich czterech ścianach. O ile piękny projekt jest z pewnością istotny, o tyle warto pamiętać o kwestii podstawowej – funkcjonalności. Jest ona szczególnie ważna wtedy, gdy nasz dom czy mieszkanie ma dość mały metraż.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code