Kabina walk-in

Kabina walk-in: praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w małych i średniej wielkości łazienkach.

W nowoczesnych łazienkach masywne wanny już dawno zastąpiono kabinami prysznicowymi. Nowym trendem, który w nowych domach i mieszkaniach pojawia się coraz częściej, są kabiny prysznicowe typu walk-in. W jakich sytuacjach warto postawić na takie rozwiązanie?

Kabina walk-in to kabina pozbawiona tradycyjnych drzwi oraz brodzika

Kabina walk-in to kabina pozbawiona tradycyjnych drzwi oraz brodzika
Kabina walk-in to kabina pozbawiona tradycyjnych drzwi oraz brodzika

Kabina walk-in to nic innego jak otwarta kabina prysznicowa, pozbawiona tradycyjnych drzwi oraz brodzika. Prysznic od reszty pomieszczenia oddzielony jest ścianką prysznicową – jedną lub dwoma, w zależności od tego, czy prysznic znajdzie się w kącie, czy w centralnej części łazienki. To nowoczesne rozwiązanie zaskakuje z jednej strony swą prostotą, z drugiej eleganckim wyglądem oraz ciekawymi aranżacjami, jakie można w ten sposób osiągnąć. Kabina tego typu to uniwersalny dodatek, który -przy odrobinie kreatywności – można dopasować do każdego wnętrza.

Kabiny walk-in są często wybierane do małych i średnich łazienek

Choć otwarta kabina prysznicowa wydaje się być rozwiązaniem idealnym do nowoczesnych łazienek, w rzeczywistości sprawdzi się ona w każdym wnętrzu. W przypadku większych pomieszczeń taka kabina pomoże w dzieleniu łazienki na poszczególne strefy. W małych łazienkach plusem takiego rozwiązania będzie z jednej strony przestrzeń, którą można zaoszczędzić dzięki ograniczeniu się do jednej ścianki prysznicowej oraz rezygnacji z brodzika, z drugiej – uzyskany w ten sposób efekt, dzięki któremu mała łazienka optycznie będzie sprawiała wrażenie większej i jaśniejszej. 

To idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz dla rodzin z dziećmi 

To idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz dla rodzin z dziećmi
To idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz dla rodzin z dziećmi

Kiedy sprawdzi się kabina walk-in? Z pewnością będzie ona idealnym rozwiązaniem w tych domach, w których mieszkają osoby starsze oraz niepełnosprawne. W ich przypadku brak tradycyjnych drzwi oraz brodzika jest wielkim ułatwieniem. Pod prysznicem, do którego można się dostać bez ograniczeń, łatwiej jest też umieścić takie akcesoria, jak krzesełko dla osoby mającej problem ze staniem w czasie kąpieli, czy chodzik, pomagający utrzymać równowagę. Z otwartych kabin prysznicowych chętnie korzystają też rodziny z małymi dziećmi. Dla maluchów taki prysznic będzie bezpieczniejszym miejscem, co z pewnością docenią i dzieci, i ich rodzice. 

Dla tych, którzy cenią sobie perfekcyjną czystość

Brak brodzika oraz ograniczenie konstrukcji kabiny prysznicowej do jednej ścianki sprawia, iż utrzymanie jej w czystości staje się o wiele łatwiejszym zadaniem. Im mniej szczelin, tym mniej problemów z gromadzącym się w nich brudem. Dla tych, którzy cenią sobie nienaganną czystość, idealnym rozwiązaniem może się okazać model ze ściankami pokrytymi powłoką odporną na osady. Dzięki temu zanieczyszczona woda oraz ślady z mydła czy szamponu nie będą szpecić szklanej ścianki, a my dłużej będziemy mogli się cieszyć jej perfekcyjnym wyglądem.  

Ścianki prysznicowe: podstawa udanej aranżacji 

Ścianki prysznicowe: podstawa udanej aranżacji
Ścianki prysznicowe: podstawa udanej aranżacji

Na ostateczny wygląd łazienki, w której pojawia się otwarta kabina prysznicowa, istotny wpływ ma ścianka prysznicowa. Lekka i delikatna, wykonana ze szkła wysokiej jakości, będzie służyć nam przez wiele lat. Wybór jest tu coraz szerszy, o czym można się przekonać każdy, kto zobaczy solidne szklane ścianki prysznicowe ze sklepu Tania Łazienka w Błoniu. Tworzą one ciekawą kolekcję, w której każdy z nas znajdzie idealny dodatek do swojego wnętrza. 

Idealne rozwiązanie dla hotelarzy 

Wszystkie zalety kabin walk-in docenili już dawno właściciele pensjonatów oraz hoteli. Dla nich ważną sprawą jest przecież troska i wygodę i bezpieczeństwo swych gości, jak i utrzymanie łazienek w idealnej czystości. Tu otwarte kabiny sprawdzają się rewelacyjnie, a ich forma sprawia, iż każdy gość – bez względu na wiek i stan zdrowia – może z nich korzystać w bezpieczny sposób.

Powodów, dla których warto postawić na kabinę walk-in jest sporo. To eleganckie i praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w małych łazienkach, jak i w tych pomieszczeniach, w których na brak przestrzeni nie można narzekać. Szeroki wybór takich kabin sprawia, że mogą się one okazać nie tylko praktycznym, ale i miłym dla oka elementem aranżacji.

Kabina walk-in
Kabina walk-in

6 komentarzy

  1. Remont łazienki dla niepełnosprawnej osoby. Co wybrać? Czy można uzyskać dofinansowanie? Łazienka przeznaczona dla niepełnosprawnego powinna być specjalnie dopasowana do jego potrzeb. Aranżacja takiego wnętrza powinna uwzględniać szczególne wymagania osoby mającej trudności z samodzielnym poruszaniem się, by zapewnić jej maksymalne bezpieczeństwo i komfort – mówi specjalista. http://dom-postaw.pl/remont-lazienki-dla-niepelnosprawnej-osoby-co-wybrac-czy-mozna-uzyskac-dofinansowanie/

  2. Umywalka – produkcja, wytrzymałość, rozmiar. Umywalka nablatowa najczęściej jest montowana na szafce, która zazwyczaj jest do kupienia w komplecie razem z umywalką. W ten sposób możemy zaoszczędzić dużo czasu oraz pieniędzy, ponieważ w pakiecie zawsze wychodzi taniej. Jednak umywalka nablatowa nie musi być koniecznie montowana na szafce, ponieważ równie dobrze sprawdzi się drewniany blat, a nawet komoda. https://salonarvena.pl/umywalka-produkcja-wytrzymalosc-rozmiar.html

  3. Łazienka – jak i za ile wybrać umywalkę? dużą popularność w ostatnich latach i coraz więcej ludzi decyduje się na takie wyposażenie łazienki. Główne pozytywne aspekty, które wpływają na jej popyt to nowoczesny wygląd, który pasuje do większości typu łazienek, ale również bardzo duża wygoda oraz funkcjonalne kształty. https://szytemalowane.pl/lazienka-jak-i-za-ile-wybrac-umywalke/

  4. Remont łazienki – o czym trzeba pamiętać? Przy remoncie łazienki kluczową sprawą jest to, aby przebiegał sprawnie. Długotrwały brak tego pomieszczenia w domu będzie dla wszystkich domowników dużą uciążliwością. O czym pamiętać, by bez problemu przebrnąć przez cały proces? http://blogtanialazienka.bloggg.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code