materiał na damską koszulę

Jakie są najlepsze materiały na koszule?

Wybierz idealny dla siebie materiał na damską koszulę – Na rynku obecnie można odnaleźć wiele tkanin, które doskonale nadają się na koszulę. Różnią się pomiędzy sobą miękkością, stopniem przepuszczalności powietrza, a także splotem nici.  Ogromny wybór sprawia, że każdy odnajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

Wybierając się na zakupy, wiele kobiet zastanawia się nad odpowiednim dobraniem materiału, koszula damska to niezbyt częste rozwiązanie w kobiecej stylizacji, jednak znajduje coraz większą rzeszę zwolenników. Świetnie sprawdzi się podczas wystawnych kolacji, przyjęć, spotkań biznesowych, wyjść z przyjaciółmi, ale także na co dzień, czy to w domu, czy to w pracy.  

Rodzaje tkanin koszulowych

Popelina 

Popelina – tkanina najczęściej spotykana w męskich koszulach, jednak świetnie sprawdza się także w damskich modelach. Materiał wykonany jest ze 100% czystej przędzy wełnianej. Prosty splot, bardzo delikatny, przyjemny w dotyku. Biała koszula damska uszyta z popeliny będzie elegancka, świetnie sprawdzi się na spotkanie biznesowe. 

Diagonal

Diagonal – w przeciwieństwie do popeliny diagonal jest tkaniną, która nie ulega zagnieceniom, a co ważne świetnie sprawdza się w czasie prasowania. Materiał ten charakteryzuje się skośnym splotem z bardzo dużym nachyleniem prążków, wełniany. 

Chambray

Chambray – osoby, które poszukują czegoś mniej oficjalnego powinny zarezerwować miejsce w swojej szafie dla Chambray. Luźny styl. Bawełniana tkanina charakteryzująca się prostym splotem, jest podobna do popeliny, jednak wykonana z dużo cięższej przędzy. 

Jeans

Jeans – materiał, który znają wszyscy. Tkanina o diagonalnym splocie, gruba, wytrzymała, wciąż na czasie. Luźny, sportowy styl.                                     

Flanela

Flanela – dobrze wszystkim znana, najczęściej wybierana w okresie jesienno-zimowym. Materiał ciepły i przyjemny w dotyku. Połączenie bawełny i wełny, ewentualnie bawełny i kaszmiru, jednak można spotkać flanelę również w 100% wykonaną z bawełny.       

Len

Len – jednym z najpopularniejszych materiałów, z jakiego szyte są koszule damskie, jest oczywiście len. Tkanina charakteryzuje się przewiewnością, wykonana z włókien lnu, wytrzymała, ale dość podatna na zagniecenia.

Podsumowanie

Rodzaje tkanin koszulowych
Rodzaje tkanin koszulowych

Kobiety poszukujące dla siebie najkorzystniejszego rozwiązania zapewne spotkają na swojej drodze szereg innych materiałów, jednak powyższe to klasyczne perełki, których nie może zabraknąć w żadnej szafie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code