Czy w szortach można pójść na basen?

Czy w szortach można pójść na basen?

Szorty, czy też krótkie spodenki, to popularny wybór wielu osób podczas upałów. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego – jest to ubiór wygodny i zapewniający tak pożądaną w gorące dni ochłodę. Wielu panów zastanawia się jednak, czy męskie krótkie spodenki będą równie dobrym wyborem podczas wycieczki na basen. Jeśli również Państwa dotknęły podobne wahania – postaramy się je rozwiać.

Spodenki męskie – doskonały wybór na konkretne okazje

Szorty doskonale sprawdzają się przy uprawianiu sportu czy też podczas odpoczynku na plaży. Niestety – podobna garderoba na pływalni może okazać się znacznie gorszym pomysłem. Większość basenów posiada ściśle określone normy ubioru – wymagane są kąpielówki bądź ściśle przylegające spodenki bez kieszeni.

Przyczyny nakazu

Skąd takie wymogi? Jak możemy usłyszeć w wielu pływalniach, wspomniany zakaz przychodzenia w zwykłych męskich krótkich spodenkach wynika z doświadczeń. Odwiedzający często planowali pływać w tych samych szortach, w których przyszli na basen, co stanowiło naruszenie norm higieny. Ubiór kąpielowy nie może również posiadać kieszeni, ze względu na to, że klienci pływalni często zapominali je opróżnić przed wejściem do wody – a przecież to nic miłego pływać w towarzystwie czyjejś zużytej chusteczki czy też paczki papierosów.

Podsumowując, ubiór kąpielowy musi spełniać następujące wymogi:

  • musi być założony w przebieralni i odmienny od tego, w którym przyszliśmy na basen,
  • nie może posiadać kieszeni,
  • musi być obcisły, przeznaczony do pływania.

Przyjście na basen w męskich spodenkach letnich jest więc pomysłem ryzykownym – podobny strój nie zostanie zaaprobowany na większości pływalni.

Źródło: https://www.texasclub.pl/produkty/kobiety/odziez/jeansy-damskie-spodnie-jeansowe,2,2050

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code