Czy brać biżuterię w podróż?

Czy brać biżuterię w podróż? Bezpieczeństwo podczas wakacji.

Każda kobieta lubi wyglądać pięknie, również podczas wakacji oraz służbowych wyjazdów. Na co dzień korzystamy z pełnej gamy biżuterii i mamy jej ogromny wybór – tak samo chciałybyśmy się prezentować na czasami, choć krótkich, to intensywnych wyjazdach. Biżuteria jest doskonałym dopełnieniem codziennych, jak i eleganckich stylizacji, dlatego chętnie bierzemy ją w podróż.

Bagaż podręczny czy rejestrowany – jak przewozić biżuterię?

Ważną sprawą jest, gdzie przechowywać biżuterie podczas podróży. Chować ją do bagażu podręcznego czy jednak rejestrowanego? Niestety, bagaż, chociaż rejestrowany, schowany w luku, może zaginąć, a z nim wszystkie nasze rzeczy. Co więcej, schowany wraz z innym bagażami, może ulec uszkodzeniu i niestety, nie mamy na to wpływu co stanie się z naszym rzeczami, dlatego biżuterię powinnyśmy trzymać blisko siebie – w bagażu podręcznym. Daje nam to komfort zadbania o nasze rzeczy, mamy cały czas go przy sobie, a biżuterię pod ręką co generuje dla nas znacznie mniejszy stres oraz potencjalne straty.

Jak zabezpieczyć biżuterię w walizce?

Na zabezpieczenie biżuterii w bagażu istnieje kilka bardzo sprytnych sposobów. Poniżej przedstawiono kilka z nich:

  • duże guziki – doskonale nadają się do przewożenia kolczyków. Wystarczy parę kolczyków zapiąć na dziurkach guzika i wrzucić do torby. Znika problem z poszukiwaniem jednego zaginionego kolczyka do pary w czeluściach torby. Co więcej, dużego guzika dużo łatwiej znaleźć, nawet jeśli wpadnie gdzieś pomiędzy ubrania,
  • mały organizer na biżuterię – to dobry sposób na przewożenie pierścionków, broszek lub kolczyków zapiętych na guziki, ma on wielkość szkolnego piórnika lub bardzo małej kosmetyczki, dzięki czemu zmieści się w każdej torebce,
  • plastikowe pojemniki – szczególnie polecane są te po lekach. Mają optymalną wielkość oraz bez problemów można do nich wrzucić broszki, bransoletki lub naszyjniki. Dodatkowo nie zajmują wiele miejsca, są szczelne, odporne na rozbicie, a ich minus to konieczność posiadania kilku takich pojemników, jeżeli nie chcemy, aby nasza biżuteria uległa poplątaniu,
  • woreczki strunowe – dobre rozwiązanie, zajmujące bardzo mało miejsca, jednak należy pamiętać, że decydując się na woreczki, trzeba je dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniami, przykładowo owijając je miękkim swetrem lub bluzką z trwałego materiału.

Powyżej przedstawiono tylko kilka sposobów na bezpieczny przewóz biżuterii w czasie podróży, jednak są to sposoby niemalże niezawodne.

Jakiej biżuterii nie brać w podróż?

To również bardzo ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Na pewno nie należy brać biżuterii kosztownej. Jeżeli zależy nam na jakiejś rzeczy, można zawsze kupić jej tańszy zamiennik. Nie poleca się brać całej szkatułki, a tylko najbardziej uniwersalne dodatki oraz te, które wiążą się z najmniejszą ilością wspomnień. Jednak wartość sentymentalna jest większa niż koszty finansowe, to coś, czego nie da się odzyskać za żadne pieniądze. Ogólnie, w dłuższe podróże nie zaleca się brać pierścionków zaręczynowych oraz obrączek. Zawsze można kupić tańsze, srebrne substytuty, bo niestety są to rzeczy, które bardzo trudno odzyskać.

Ubezpieczenie bagażu od kradzieży i zaginięcia

Istnieje również opcja zakupu ubezpieczenia bagażu na własną rękę lub jako część składowa polisy. W tym przypadku należy dokładnie przeczytać regulamin. Często tratuje on o warunkach takiej usługi i podaje szczegółowe sytuacje, kiedy nasz bagaż jest chroniony i jakie elementy podlegają ubezpieczeniu. Niestety, często zdarza się tak, że posiadamy ubezpieczenie bagażu podróżnego od kradzieży w podróży, a w regulaminie tej usługi znajdujemy adnotację, że ochrona biżuterii nie wchodziła w ten koszt.

11 komentarzy

  1. azienka to jedno z tych pomieszczeń, które musi nie tylko być funkcjonalne, ale również przyjemne pod kątem estetyki. Klasyczny wystrój, będący idealnym połączeniem tradycji z nutą elegancji, zdecydowanie wpisuje się w tego rodzaju potrzeby.

  2. Śmiało możemy powiedzieć, że glazura oraz terakota są największym wydatkiem w trakcie remontu łazienki. Mimo wszystko z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że tanie łazienki, to nie łazienki pomalowane farbą olejną. Sposobem na obniżenie kosztów zakupu kafelków jest nieukładanie ich do samego sufitu. Ułóżmy kafelki do poziomu drzwi tam, gdzie chlapie woda. W miejscach, gdzie woda nie będzie się lała nie muszą być tak wysoko.

  3. Miasto jest stolicą Dolnego Śląska. Mieszka w nim ponad 640 tyś. mieszkańców, a zajmuje powierzchnię blisko 300 km kw i przecina je aż sześć rzek. Jeśli dodamy do tego kilkanaście strumieni, logiczna wydaje się ogromna liczba mostów.

  4. Ciekawe miejsca docenią zarówno pasjonaci historii (np. zamek Książ, złoty pociąg), jak również ci, którzy poza atrakcjami miejsca cenią sobie luksusowy wypoczynek (najlepszy wybór dotyczy hoteli Best Western we Wrocławiu).

  5. Kiedy mówimy o klubie piłkarskim, jakim jest Wisła Kraków, nie możemy pominąć tutaj aspektu związanego z wytypowaniem tzw. „Króla strzelców”. W przypadku Wisły Kraków, jest nim bez wątpienia Henryk Reyman, który na swoim koncie ma aż 11 goli strzelonych w 1925 roku, jak również 37 goli, które strzelił w roku 1927. To fenomenalna liczba bramek. Zaraz po nim, klasyfikuje się Walerian Kisielewski, który w roku 1931 strzelił aż 24 bramki. Miejsce trzecie w tej klasyfikacji, przypadło w udziale Arturowi Woźniakowi. To właśnie on, w roku 1933 strzelił aż 19 bramek, jak również w roku 1937, strzelił ich 12.

  6. Jest taki pacjent 2.0 TDI. Producent zaleca wymianę oleju co 30 tyś km. Wszędzie piszą, mówią, że takie wymiany, to prosta droga do szybkiego zarznięcia silnika. Jak to jest w rzeczywistości? Sa to mity, czy jednak fakty? Chodzi mi o ten konkretnie silnik. Co do szczegółów teraz ma ok 60 tys km. Wiadomo, ze sa silniki, jak od Renault 1,5 dizel, że jednak wymiana wg producenta to była szybka droga do zarznięcia silnika, ale to wiadomo, te silniki miały taki urok. A jak wy zmieniacie?

  7. Plany podróży są prawie synonimem miesięcy letnich. Niezależnie od tego, czy planujesz dużą wycieczkę za granicę, krętą wycieczkę czy mnóstwo przygód na plaży, możesz mieć pytania dotyczące tego, jaką biżuterię zostawić, co zabrać i jak ją zapakować.
    Biżuteria musi się pięknie prezentować również w łazienkach hotelowych. Wystrój każdej łazienki ma znaczenie!

  8. Jeśli masz ochotę na wyluzowane wakacje na plaży, być może uda Ci się uciec bez biżuterii. Lub tylko kilka przypadkowych elementów na miły obiad. Ale jeśli podróżujesz do pracy lub na ślub docelowy, biżuteria może znajdować się na liście rzeczy, które musisz mieć. Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz biżuterii, sprawdź wszelkie porady dotyczące podróży do miejsca docelowego. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

  9. Małe łazienki mogą wydawać się trudnym zadaniem projektowym. Jednak te przestrzenie mogą stanowić sprytne wyzwanie projektowe. Stworzenie funkcjonalnej i przyjaznej do przechowywania łazienki może być tym, czego potrzebuje Twój dom.
    Jedną z niefortunnych stron podróży długoterminowej jest to, że zmieniamy subtelne szczegóły naszego życia, aby dopasować się i być niepozornym.

    Jeśli dwóch Amerykanów gapiących się na jedzenie i architekturę z gigantycznymi aparatami nie jest wystarczająco oczywiste, naprawdę nie chcemy zwracać większej uwagi na siebie i kosztowności, które możemy zabrać ze sobą lub nie.
    Wyjeżdżając w dalekie i bliższe podróże dołóżmy wszelkich starań, aby nie wyglądać jak bogaci turyści, zwłaszcza ci, którzy byliby łatwym łupem dla kieszonkowców i rabunków.

  10. Ludzie oceniają nas na podstawie pułapek, którymi się zdobimy. Dodatki, takie jak biżuteria, ubrania, buty, okulary przeciwsłoneczne, kurtki, torby. Choć brzmi to banalnie, nasze dochody i konta bankowe są sumowane według marek i wielkości noszonych przez nas diamentów. Zauważysz dwa karatowe diamenty migające w świetle słonecznym i zakładam, że osoba nosząca (lub jej znacząca inna osoba) ma pieniądze. Oczywiście nie wszyscy tak myślą, ale podróżując z kosztowną, niezastąpioną biżuterią martwisz się o najprostsze rzeczy. Jak zdejmowanie pierścieni, aby umyć ręce i zapominanie o stosie pierścieni obok zlewu. Pamiętaj aby mieć oczy wokół głowy;)

  11. Od najdawniejszych czasów ludzie myśleli nad tym, jak ułatwić sobie życie. Już trzy tysiące lat przed naszą erą próbowali budować w swoich domach toalety, które były podłączone do drenów. A te odprowadzały nieczystości do prymitywnej kanalizacji, która odprowadzała je poza dom. W tym czasie zaczęły pojawiać się też pierwsze łazienki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code